Workshops

Mobil telefonlar hayatımıza girdiğinden beri birçok işlevi yerine getiriyor. Artık cep telefonlarımız sadece bir sesli iletişim aracı değil, aynı zamanda bir görsel iletişim aracı. Gündelik hayatımızda gördüğümüz bize hoş görünen bir görüntüyü hemen fotoğraflamak ve anında paylaşmak istiyoruz. Fotoğrafın bu kadar hayatımızın içinde olması iletişim açısından onu odak noktası yapsa da fotoğrafın kalitesi de bir o kadar önemli.

Fotoğraf hayatımıza girdiğinden beri neredeyse 200 sene oldu. Bu süre zarfında teknoloji geliştikçe fotoğraf daha erişilebilir, başkasına ihtiyaç duymadan çekilebilir ve anında paylaşılabilir bir araç haline geldi. Tüm bunlara rağmen fotoğrafın kadraj, pozlama, subje seçimi gibi genel özellikleri, geçirmek istediği duyguyu verme şekli hiç değişmedi. Fotoğrafı çekmek için hangi aracı kullanıyor olursak olalım bazı kuralları bilmemiz daha iyi bir fotoğraf elde etmek için bize yardımcı olacaktır.

Bu çalışmada mobil fotoğrafçılık ve kurallar derken aslında fotoğrafın temel kurallarından bahsedeceğim. Çerçevenin içinde neler oluyor, dikkatimizi nereye yönlendirelim, fotoğrafa bakanın neyi görmesini istiyoruz ve bunu nasıl elde edebiliriz onlara bakacağız.

Buluşma günümüz:

17 Nisan Cumartesi saat 13.00-15.00

Zoom aracılığıyla yapılacak bu çalışma armağan ekonomisi ile gerçekleşecek. Önerdiğim ödeme 80-120 tl arası. Eğer bu miktar aralığının içinde bir ödeme yapamayacak durumdaysanız lütfen benimle iletişime geçin.

Daha detaylı bilgi için cerensalman@gmail.com

Görüşmek üzere!